Nie masz czasu na szukanie?

508 913 532 Centrala Obsługi Klienta

biuro@prolearning.pl

Pobierz PDF Pobierz DOC Formularz na szkolenie

2 +
= 10

Assessment DISC D3

Badanie kompetencji Assessment DISC D3.

D3™ jest narzędziem diagnostycznym które obejmuje analizę na 4 różnych poziomach: DISC, TEAMS, VALUES i BAI. Tak zbudowane narzędzie pozwala wniknąć głębiej i poddać analizie nie tylko to co widzimy, a więc nasze zachowania, ale także to co jest ukryte: nasze motywacje, role jakie pełnimy w zespole i ważne dla nas wartości. Daje to dużo szerszy obraz danej osoby, a co za tym idzie pozwala na zrozumienie, z czego wynika dane zachowanie, dzięki czemu łatwiej jest je skorygować, zmodyfikować. Zrozumienie przyczyn: dlaczego ktoś jest taki, a nie inny, usprawnia także komunikację w zespole, wpływa więc na realizację celów zespołu oraz całej organizacji.

 

Co badamy?

 

 1. DISC– jest to badanie stylów zachowań. Pozwala poznać jaki jest twój indywidualny styl komunikacji, jak radzisz sobie ze stresem, w jakim stopniu jesteś samodzielny, decyzyjny, jak radzisz sobie ze zmianą i analitycznym myśleniem, jak wyglądają twoje kompetencje liderskie, co dobrego twój styl może wnieść do twojej pracy i życia prywatnego oraz nad jakimi obszarami warto popracować. Dowiesz się jaki styl zachowań jest u ciebie wiodący: D – dominujący, I – wpływowy, S- stały, C- Dokładny. Otrzymasz informację zwrotną w 3 wymiarach: jak wyglądasz w oczach innych (w odniesieniu do ich oczekiwań), jak sam postrzegasz swoje zachowania (odbicie lustrzane)  i jak faktycznie reagujesz w stresujących sytuacjach.

 

 1. TEAMS– jest to badanie ról zespołowych. Dowiesz się ku jakiej roli skłaniasz się pracując w zespole: Kreatora, Realizatora, Analityka, Koordynatora czy Stratega i co z tego wynika dla ciebie i zespołu. Jeśli jesteś liderem da ci to obraz funkcjonowania twojego zespołu i lepszego zarządzania jego pracą.

 

 1. VALUES – jest to badanie konfiguracji wartości, które wpływają na nasze postępowanie i decyzje. Dowiesz się w jakim stopniu wpływają na twoje zachowanie: Lojalność, Niezależność, Równość i Uczciwość. Korzyścią z takiej wiedzy będzie lepsze zrozumienie samego siebie oraz osób z którymi współpracujemy, co z kolei przełoży się na okazywanie innym większej miary szacunku i unikania konfliktów.

 

 1. BAI – jest to badanie 6 postaw, które nas motywują do określonego działania w naszej pracy i życiu prywatnym i powodują, że czujemy, bądź nie, satysfakcję z jakiś działań. Zrozumienie tego, co jest dla ciebie ważne pomoże ci dostrzec, dlaczego w jakieś zajęcia, inicjatywny angażujesz się chętnie i czerpiesz z nich radość, a do innych zadań się zmuszasz i czujesz się nimi zmęczony. Dowiesz się jakie znaczenie dla twoich indywidualnych zachowań mają następujące postawy: Wiedza, Artyzm, Ekonomia, Wpływ, Solidarność i Wewnętrzny Spokój. Taka wiedza umożliwi ci jeszcze lepsze wykorzystanie twoich umiejętności w środowisku pracy. Jeśli w firmie odpowiadasz za zarządzanie pracownikami lub HR, to będziesz mógł wykorzystać to narzędzie do kreowania takich warunków pracy, poszczególnym pracownikom, które pozwolą im odczuwać głębszą satysfakcję z wykonywanych zadań, co bezpośrednio przełoży się na ich wyniki oraz zmniejszy ryzyko utraty dobrych pracowników.

Przeprowadzenie pełnego badania D3™ umożliwi:

 1. usprawnienie komunikacji w firmie,
 2. usprawnienie/wzmocnienie współpracy,
 3. efektywniejsze zarządzanie zespołem pracowników,
 4. sprawniejsze zarządzanie talentami,
 5. optymalny dobór członków zespołów (dzięki wiedzy o preferowanych rolach zespołowych),
 6. poprawę atmosfery w firmie (dzięki lepszemu zrozumieniu siebie nawzajem),
 7. efektywniejszy dobór pracowników w ramach awansów/przesunięć wewnętrznych, rekrutacji.
 8. przyspieszenie realizacji celów firmy.

Jesteśmy partnerem firmy EFFECTIVENESS, autoryzowanego partnera PeopleKeys w Polsce.

CO TO JEST TEST KOMPETENCJI DISC D3™ (DISC/TEAMS/VALUES/BAI)?

­

Czym D3™ różni się od innych narzędzi diagnostycznych, np. Extended DISC, DiSC Polska, Insights Discovery, MBTI, FRIS?

Wykorzystując metaforę góry lodowej, test kompetencji D3™ bada nie tylko zachowania, które da się zaobserwować (DISC), ale też to, co jest poniżej poziomu wody, czego nie widać a co wpływa na zachowania (role zespołowe, wartości, wewnętrzne motywacje).

D3™ nie etykietuje, bierze pod uwagę 3 a nie 2 dominujące style zachowania, 12 nietypowych wyników, co daje aż 40 różnych profili samego DISC, 240 w badaniu D3™ i 1440 w D3™ i BAI.

Jest narzędziem najbardziej efektywnym kosztowo na rynku, PUBLIKACJA PULS HR

Raporty z testu kompetencji D3™ (DISC/ TEAMS/ VALUES/BAI) bazują na potencjale badanego, pozytywnej informacji zwrotnej!

Referencje

"Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu „Radio Opole” Spółka Akcyjna w ramach programu doskonalenia zawodowego pracowników podjęła współpracę z firmą Centrum Innowacji ProLearning. Przedmiotem ostatnio realizowanego projektu…"

Radio Opole

więcej

"Centrum Innowacji ProLearning przeprowadziło w dniach 7-8.10.2015 dla pracowników Eskulap projekt rozwojowy z zakresu: Profesjonalnej obsługi i komunikacji z trudnym pacjentem. Celem realizacji…"

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Eskulap"

więcej
więcej referencji

Prosimy o uzupełnienie poniższego formularza w celu zapisu na wybrane egzaminy.

Kod * Nazwa * Data * Godzina Opcja
+

Twoje dane

- Zobacz regulamin
×